Forum Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Strona Główna Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Omówienie
Idź do strony Poprzedni  1, 2

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Strona Główna -> Jezus przed sędziami - Łk, 23, 1-56 - etap rejonowy - próby interpretacji - omówienia - notatki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gusia
Nowy użytkownik

PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vilhelmina napisał:
" Oto bowiem przyjdą dni, kiedy mówić będą " Szczęśliwe nie płodne łona, które nie rodziły, i piersi, które nie karmiły". Wtedy zaczną wołać do gór: Padnijcie na nas; a do pagórków: Przykryjcie nas! Bo jeśli z zielonym drzewem to czynią, cóż się stanie z suchym? "

Z przykrością stwierdzam że nie rozumiem tego fragmentu.Pomoże ktos? Smile

W przypisach pisze jeszcze, że zielonym drzewem jest Jezus, a suchym Izrael. Zatem jeżeli Jezusa-Syna Bożego poniżyli i skazali na śmierć, to cóż stanie się ze zwykłymi ludźmi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Nie Gru 04, 2011 16:48    Temat postu:

Powrót do góry
Daisy
Weteran

PostWysłany: Sob Gru 10, 2011 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomniałam, że miałam odpisać Smile Szczerze mówiąc, nie wpadłabym na to, więc dzięki również za wyjaśnienie tego mnie Smile
Coś jeszcze trzeba wiedzieć o tym fragmencie?
Powrót do góry
gusia
Nowy użytkownik

PostWysłany: Sob Gru 10, 2011 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do tego fragmentu to wydaje mi się, że tyle.
Cieszę się, że chociaż moje jedno zdanie się na coś przydało. Very Happy
Powrót do góry
Animariim
Weteran

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli np. zmęczyło was czytania albo macie podzielną uwagę i klikając na gadu możecie słuchać św. Łukasza, to polecam to http://www.jezus.pl/Biblia/Biblia-audio/Ewangelia-sw.-Lukasza.htm
Gość czyta dość średnio, ale cóż Smile
Powrót do góry
farciara;D
Weteran

PostWysłany: Sro Gru 14, 2011 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią"- Jezus wie, że Jego cierpienie jest niesprawiedliwe, musi jednak wypełniać wolę Ojca. Tak jak Prometeusz cierpi fizycznie.

Gdzieś spotkałam się z opinią, że Prometeusz jest lepszym dobroczyńcą, gdyż Jezus wiedział, że zmartwychwstanie i wejdzie do Królestwa Niebieskiego. Ale Prometeusz ma dar przewidywania i jego kara również nie będzie trwała wiecznie.
Oboje cierpią dla dobra ludzi i z miłości do nich.
Prometeusz dbał bardziej o życie ziemskie człowieka, Jezus natomiast o życie po śmierci.
Powrót do góry
anulka123
Gość

PostWysłany: Sro Gru 14, 2011 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prometeusz i Jezus już wcześniej wiedzą, że za swoje czyny będą musieli cierpień, ale mimo tego świadomie się go podejmują dla dobra ludzi.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sro Gru 14, 2011 11:38    Temat postu:

Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Strona Główna -> Jezus przed sędziami - Łk, 23, 1-56 - etap rejonowy - próby interpretacji - omówienia - notatki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Skocz do: