Forum Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Strona Główna Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kochamy się. Chcemy być razem. Co w tym złego?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Strona Główna -> Próby interpretacji, omówienia, notatki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
haardness
Stały bywalec

PostWysłany: Pią Gru 11, 2015 16:05    Temat postu: Kochamy się. Chcemy być razem. Co w tym złego? Odpowiedz z cytatem

Film ,,Kochankowie z Księżyca'' oglądałam dopiero pierwszy raz, bo jakoś tematyka harcerzy, zbuntowanych 12-letnich dzieci, nie do końca leży w moim guście. Jednak muszę powiedzieć, że film spodobał mi się. Delikatny, zabawny i wzruszający.
*INFO.OGÓLNE
Otóż nasza szanowna Wikipedia podaje, że jest to komediodramat, który miał premierę w 2012r. Produkcja USA (of course Smile ) Reżyser to Wes Andreson, a właściwie Wesley Wales Anderson.
W obsadzie mamy dwoje debiutantów : Jareda Gilmana i Kare Hayward, a także znane gwiazdy filmowe np: Bruce Willis, Bill Murray...
*CZAS I MIEJSCE AKCJI
Nowa Anglia, wyspa Prudence Island. Połowa lat 60.
*BOHATEROWIE
Sam Shakusky, Suzy Bishop, Kapitan Sharp, Walt Bishop - tata Suzy, Laura Bishop - mama Suzy, Pracownica opieki socjalnej, Kuzyn Ben, Komandor Pierce i narrator.

Jeśli kogoś interesują ciekawostki to zobaczcie tutaj : https://magielfilmowy.wordpress.com/2012/12/14/kochankowie-z-ksiezyca-moonrise-kingdom-zbior-ciekawostek/

*FILM A TEMAT ETAPU REJONOWEGO
,,W poszukiwaniu radości życia'' Jest to raczej wyraźnie widoczne w filmie. Bohaterowie chcą odnaleźć szczęście, ale każdy szuka go w inny sposób. Dla Sam'a i Suzy szczęście będzie możliwe tylko wtedy, gdy będą razem, gdy w ich życiu pojawi się czułość, troska i miłość. Dla Kapitana Sharpa szczęście oznaczałoby zdobycie serca ukochanej (czyli mamy Suzy).
Reklama

Wysłany: Pią Gru 11, 2015 16:05    Temat postu:

Powrót do góry
Szoszana
Gość

PostWysłany: Sob Gru 12, 2015 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie film jest bardzo ciekawy ze względów "technicznych". Zuważyłam, że cały czas jest kręcony jakby po liniach prostych i ma takie szybkie zbliżenia i oddalenia. Może i nie przyda się to na konkursie, ale zastanawiam się po co tak to nakręcono Wink Myślę że może celem tego było zwrócenie uwagi na szczegóły, różne przedmioty w filmie i popatrzenie na fabułę jakby z innej perspektywy Wink

Inna taka rzecz, w filmie parę razy pojawiają się jakieś cytaty, nie mówię o czytaniu książek przez Suzy, ale w wypowiedziach bohaterów. Wie ktoś coś o tym? Wink Tak mi się wydawało jak oglądałam. Wtedy można by porównywać do poezji wdg Szymborskiej albo coś w tym stylu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
haardness
Stały bywalec

PostWysłany: Nie Gru 13, 2015 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądałam film jeszcze raz i zauważyliście, że na samym końcu, na obrazie Sam'a z tą wyspą, widnieje napis ,,Kochankowie z księżyca''?
Jeżeli ktoś wszedł w ten link z ciekawostkami, to jest tam napisane, że dokładnie w połowie filmu Suzy mówi ,,Część druga''. Myślicie, że to ma jakieś znaczenie? Smile
Powrót do góry
Szoszana
Gość

PostWysłany: Nie Gru 13, 2015 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdę mówiąc ja nie zauważyłam tego napisu, więc bardzo ci dziękuję za tą informację, bo myślę że to może się przydać Smile
Myślę że ciekawostki, ta o podziale na części oraz inne, mogą się przydać, gdyby przypadkiem była recenzja filmu albo coś w tym stylu Smile
Powrót do góry
haardness
Stały bywalec

PostWysłany: Nie Gru 13, 2015 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, a czego się najbardziej spodziewacie jeśli chodzi o dłuższą formę? Smile
Powrót do góry
cyso
Gość

PostWysłany: Wto Mar 07, 2017 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz talent Smile
Nadwaga przez tarczycę? jak się odchudzać zdrowo? http://lepszenizdieta.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Wto Mar 07, 2017 11:13    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Strona Główna -> Próby interpretacji, omówienia, notatki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: