Forum Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Strona Główna Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

BOHATEROWIE

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Strona Główna -> Ewa Nowak - Bransoletka - etap szkolny - próby interpretacji
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ciekawa
Gość


Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 3

PostWysłany: Czw Paź 23, 2014 16:47    Temat postu: BOHATEROWIE Odpowiedz z cytatem

Charakterystyka:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Paź 23, 2014 16:47    Temat postu:

Powrót do góry
ciekawa
Gość


Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 3

PostWysłany: Czw Paź 23, 2014 16:57    Temat postu: Charakterystyka Odpowiedz z cytatem

1.Weronika Sroka- głowna bohaterka utworu, ma 15 lat, chodzi do szkoły i ma ,, przyjaciółkę'' Magde. Na początku utworu ukacuje się nam jako osoba smutna, często nerwowa, nie umiejąca sobie poradzić ze swoją sytuacją w domu i szkole. Daje sie wrobić koledze, który namawia ją na warsztaty teatralne. Jednak po powrocie z warsztatów przeżywa metamorfozę , zmienia się jej stosunek do życia i ludzi ( zwłaszcza swojej rodziny). Jest rozsądna i pomocna. Warsztaty zmieniły ją w całkiem inną osobę .
2.Łukasz- chłopak w którym Weronika się zakochała, ale przeszlo jej to gdy dowiedziała się, że ją tak perfidnie oszukał. Można go nazwać człowiekiem sprytnym i cwanym.
3. Karol- pod koniec powieści chłopak Weroniki, nie ma ręki. Ukrywał tą prawdę przed wszystkimi uczestnikami warsztatów. Markotny, jego życie nie ma sensu ( on tak twierdził), ale wraz z poznaniem i zakochaniem się w Weronice zmienia swój stosunek do życia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
haardness
Stały bywalec


Dołączył: 02 Wrz 2014
Posty: 190
Skąd: Oświęcim.

PostWysłany: Pią Paź 24, 2014 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie ciekawa, że dołączyłaś się do naszego skromnego grona Smile Też mam zamiar za niedługo ponownie coś wrzucić.

Charakterystyka bohaterów taka troszkę skrótowa, bo można ją jeszcze rozbudować, ale i tak bardzo przydatna.

Miłego dnia :*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madambo
Nowy użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2014
Posty: 48

PostWysłany: Sob Lis 01, 2014 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Salomea Grossmayer - emerytowana instruktorka aktorstwa, reżyser, kierownik wyjazdu, Wera na początku nie ma dobrej opinii o tej kobiecie, co z czasem się zmienia, Salomea ma dobre podejście do młodzieży, budzi wśród nich szacunek i uznanie - krotko ale też może się przyda :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zizu_r
Gość


Dołączył: 01 Lis 2014
Posty: 2
Skąd: Olkusz

PostWysłany: Sob Lis 01, 2014 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5. Irka - domniemana "lesbijka", bynajmniej. Zakochana w Olku, nie chce okazać swoich uczuć, po czym zaczyna z nim chodzić. Mówi, że Salomea pozwoliła jej "odkryć piękny sad na tyłach ogrodu".
6. Rita - na pierwszy rzut oka, osoba z poprawczaka. Błędnie oceniona przez Werkę. Bardzo utalentowana aktorsko. Tata i mama pracują w branży filmowej.
7. Kasia - odprowadzona przez tatę, nazwana schizofreniczką, w żałobie po matce, po warsztatach staje się przyjaciółką Werki.
8. Bazyliszek - Kuba, po prostu brat głównej bohaterki. Obsadzony w nowej roli faktycznie staje się jej bratem. Razem z ojcem śmieje się ze zrzuconej z łóżka siostry. Dziewczyna go nienawidzi, bo trzyma razem z tatą. Jest starszy o dwa lata.
Uważam, że takie małe powtórzenie dobrze zrobi przed konkursem. Zwłaszcza, że nigdy nie wiadomo o co zapytają Smile jak oceniacie Werkę? Jaka faktycznie jest?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pucio402
Gość


Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd: NS

PostWysłany: Pon Lis 03, 2014 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem Weronika jest świetna. Po metamorfozie umie wreszcie poradzić z życiem. A mógłby mi ktoś podać jej wygląd zewnętrzny? Jakie miała włosy, figurę, styl ubierania. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nevergiveup
Gość


Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 7

PostWysłany: Pon Lis 03, 2014 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mogę sobie przypomnieć nic o jej wyglądzie zewnętrznym, jakoś umknęło mi to podczas czytania książki, jutro mam zamiar przeczytać ją jeszcze raz więc napisze. Jedyne co pamiętam to, że po przemianie jej wygląd także się zmienił. Znalazłam tu cytat
"Nie, ta niedojda, którą tu widzisz, z tym sobie nie poradzi. Ciapa uczesana w kucyk, w tandetnych dżinsach i bluzie modnej dwa lata temu, nie da sobie rady." - przed przemianą
"Godzinę później stanęłam przed lustrem. Byłam zadowolona. Zobaczyłam dziewczynę mocną, twardą, z warkoczem, jakiego już dziś nikt nie nosi, w legginsach i tunice, z czterema różnymi wisiorkami i głową okręconą turkusową chustką. Zobaczyłam dziwoląga. I o to chodziło! Dziwoląg był mi potrzebny, bo grzeczna dziewczyna nigdy by sobie nie poradziła."- po przemianie
I tu jeszcze jest cytat pani Salomei "Kostium, kochani, to podstawa. To wsparcie i dla aktora i dla widza" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pucio402
Gość


Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd: NS

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok. Napisałam część charakterystki:
Weronika Sroka to główna bohaterka powieści Ewy Nowak pt. "Bransoletka". Jest uczennicą trzeciej klasy gimnzajum. Wiek dojrzewania przystwarza jej wiele problemów z bliskimi.
Autorka książki nie wiele wspomina o wyglądzie dziewczyny. Nie miała długich włosów. Jej styl ubierania początkowo był bardzo zwyczajny i prosty, wręcz staromodny. Nastolatka po warsztatach odkryła, że garderoba to ważny element codzienności. Ukazujący osobowość i charakter człowieka.
Przed obozem Weronika była i nerwowa. Nie potrafiła sobie poradzić z sytuacjami rodzinnymi i szkołą. Ojciec i brat dręczyli ją emocjonalnie, na każdym kroku wyśmiewali się z niej. Najkrótsza wymiana zdań prowadziła do płaczu i pogorszenia nastroju na cały dzień. Mama uciekała od konfliktów, nie słuchała i nie rozumiała córki, gdy ta przeżywała kryzys.

Pożniej można napisać o jej naiwnosći i przyjażni z Magdą i dziewczynami z warsztatów. O jej umiejętnościach że umiała szyć ( właśnie nie wiem co jeszcze) Oraz o metamorfozie, że zaczęła sobie radzić z problemami.


Confused Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madambo
Nowy użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2014
Posty: 48

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Weronika raczej własnie miała dłuższe włosy, skoro można było z nich zrobić kucyka a potem warkocza i miała też grzywkę.
i myślę też że w charakterystyce można napisać o Śliwie i jej stosunku przed wyjazdem i po Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pucio402
Gość


Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd: NS

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Weronika rozmawiała z Magdą, która chciała ją ostrzec przed Łukaszem pod koniec działu "co innego jest ważne" jest tak napisane: "....Uśmiechnęłam się tak jak ona. Mimo, że mam krótkie włosy, zrobiłam gest, jakbym odrzucała je na plecy. Jej gest(...)"

Więc chyba miała te włosy średniej długości, mogła zrobić kucyka, warkocza, ale nie mogła zrobić tego gestu. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madambo
Nowy użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2014
Posty: 48

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hahah dziekuje!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wisia
Gość


Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 6

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 18:20    Temat postu: o Weronice C; Odpowiedz z cytatem

Weronika jest uczennicą ostatniej klasy gimnazjum.Jest dziewczyną o specyficznym charakterze,mądrą,z szerokimi horyzontami.Dostrzega wady u innych,własnych nie zauważając.Spowodowane jest to etapem dojrzewanie,przez który każdy musi przejść.Dziewczyna uważa swoje życie za okropne,a samą siebie obsadza w roli tragicznej.Posiada złe stosunki z rodziną,twierdząc że jej ojciec ją prześladuje,a matka nie interesuję się jej życiem. Na ogół widzimy ją w szkole jako postać drugoplanową.Nie wychyla się z tłumu i z pewnej odległości przygląda się wszystkim zdarzeniom.Posiada przyjaciółkę,która wydaje jej się fałszywa.Udaje ona bowiem zatroskaną i współczującą koleżankę,która tak naprawdę próbuje zwrócić na siebie uwagę. Pewnego dnia zakochuje się pierwszą,nieśmiałą i lekką miłością w chłopcu z równoległej klasy. Łukasz,bo tak ma na imię,wykorzystuje Weronikę nie w sensie seksualnym,ale znacznie gorszym-psychologicznym. Wynikiem całego zajścia jest wyjazd dziewczyny na warsztaty teatralne. Dziewczyna jest sceptycznie nastawiona i nie kryje swojego niezadowolenia. Na zajęciach jednak odkrywa będący w niej potencjał.Poznaje wielu przyjaciół,którzy umilają jej wyjazd.Pojawia się także pewien chłopak,który na pierwszy rzut oka wydaje się Werce leniwym maminsynkiem.Mowa tu o twz. ponurym pokurczu,czyli Karolu. Po raz kolejny widzimy jak dziewczyna ocenia ludzi po wyglądzie.Innym przykładem może być stwierdzenie,że Rita nie nadaję się do bycia aktorką,gdyż jest za brzydka.Jest to zła cecha,która pojawia się często w książce. Następnym etapem jest bliższe poznanie Karola. Pewnego dnia zauważa u niego brak prawej ręki.Od razu czuje do siebie żal,że tak źle oceniła chłopaka,który jest niepełnosprawny.Wtenczas dzieje się sytuacja zaskakująca. Dziewczyna zakochuje się w Karolu,akceptując go takim jaki jest. Po powrocie z warsztatów,zmienia swój światopogląd. Udaje jej się dokonać czegoś wspaniałego-grać wiele ról jednocześnie. Dzięki temu potrafi zmienić swoje nastawienie do rodziny,obsadzając jej członków w innych rolach. Staje się pewniejsza siebie oraz otwarta na świat. Widzimy w niej niesamowitą metamorfozę.Z ponurej dziewczyny stała się szczęśliwą nastolatką,mającą chłopaka,który idealnie do niej pasuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myra78888
Gość


Dołączył: 20 Mar 2015
Posty: 2

PostWysłany: Pią Mar 20, 2015 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Прежде всего я хочу сказать фантастические форум! Спасибо за чудесный комментарий. Вы делаете большую работу я ценю.Мне очень нравится ваш способ выразить мнение и обмен информацией.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
myra78888
Gość


Dołączył: 20 Mar 2015
Posty: 2

PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 06:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myra78888 napisał:
Прежде всего я хочу сказать фантастические форум! Спасибо за чудесный комментарий. Вы делаете большую работу я ценю.Мне очень нравится ваш способ выразить мнение и обмен информацией.


__________________________________________________
16singhar
How to get rid of dark circles under eyes
How to lose belly fat fast in a week
How to reduce weight fast naturally
How to get glowing skin
How to do makeup
Fat burning foods for women
Yoga for weight loss
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama






Wysłany: Sob Mar 21, 2015 06:04    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Strona Główna -> Ewa Nowak - Bransoletka - etap szkolny - próby interpretacji Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group