Forum Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Strona Główna Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Uczestnicy etapu wojewódzkiego.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Strona Główna -> Konkurs 2010/2011
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aleja
Bywalec


Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 72
Skąd: Z Małej Alei Róż...

PostWysłany: Wto Mar 01, 2011 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze nie zrobiłam mapki, znaczy mam taki zarys i pewnie w weekend ją siądę i zrobię żeby była już gotowa ale we wstępnej nie mam cytatów, ale pewnie będą Smile A Wy już macie gotową mapkę? Ja jakoś tak sama się do końca nie mogę zdecydować co na niej umieścić...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Wto Mar 01, 2011 17:50    Temat postu:

Powrót do góry
Nikt, który jest Ktosiem
Gość


Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 12
Skąd: z otchłani mroku ;]

PostWysłany: Wto Mar 01, 2011 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też jeszcze nie zrobiłam... Nie wiem, co umieścić, aby mi się to naprawdę przydało, ale jednocześnie, by się kuratorium nie przyczepiło, że mam jakieś streszczeni, czy coś w tym stylu. Strasznie się boję, że mój esej będzie chaotyczny, że namieszam i poplączę wszystko....

(niech mnie ktoś przekona, że będzie dobrze....)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aleja
Bywalec


Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 72
Skąd: Z Małej Alei Róż...

PostWysłany: Sro Mar 02, 2011 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie. Mamy jeszcze 2 tygodnie. To dość dużo czasu, by podszkolić się w pisaniu eseju.

Gorzej, kiedy w szkole jakby tornado cały czas było. Ale to się wytnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goskaaaaa
Bywalec


Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 80

PostWysłany: Sro Mar 02, 2011 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja polonistka uważa, że trzeba będzie napisać ten esej o sensie podróży = życia Wink
a mam takie pytanie... w jakiej książce ktoś się poddał? tak po prostu po jednej porażce... nic nie mogę sobie przypomnieć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Milenka
Weteran


Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 1765

PostWysłany: Sro Mar 02, 2011 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to może przeczytaj jeszcze jakieś streszczenie i opracowanie goskaaaa ?
Zawsze utrwwalisz sobie to co masz w głowie, a ponadto przypomnisz sobie jakieś -jeśli opracowanie będzie dobre- ważne informacje czy szczegóły.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goskaaaaa
Bywalec


Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 80

PostWysłany: Sro Mar 02, 2011 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milenka chodzi mi o jakąkolwiek książkę, w której ktoś się załamał i nie podniósł... wszędzie znajdują siłę i nawet po długim załamaniu walczą.


a Detlef z ,,My, dzieci z dworca zoo" chyba nie wyszedł z nałogu, prawda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pomyluna
Nowy użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 34

PostWysłany: Sro Mar 02, 2011 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Schokolade, byłabym wdzięczna za tą filozofię. : )

Właśnie, te dwa tygodnie powinniśmy przeznaczyć już na ćwiczenia praktyczne, czyli głównie pisanie, pisanie i pisanie. Boję się, że ręka odpadnie mi na finale. : D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Animariim
Weteran


Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 974

PostWysłany: Sro Mar 02, 2011 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Detlef wyszedł z nałogu. Nic o tym w książce nie ma, ale gdzieś o tym czytałam. Teraz jest podobno tramwajarzem i ma żonę. Jeśli dobrze pamietam.

Ktoś kto się poddał? Hmm... Myślę... Myślę że chodzi ci o jakiegoś bohatera w stylu młody narkoman, alkoholik? Nie czytam za dużo takich książek ; ) Właściwie Dzieci z Dworca Zoo były jedyne ; )

Poza tym mój polonista stwierdził, że odwołania pozakonkursowe powinny być "ambitne" ; )
Przychodzi mi do głowy główny bohater "Roku 1984" Orwella. Ma romans, co jest zakazane, spiskuje i planuje walkę przeciwko Wielkiemu Bratu. Dalej spojler, jak ktoś nie lubi czytania po streszczeniach... To nie czytać.

Później zostaje złapany, poddany torturom. Nie wykazuje się tam wcale żadnym bohaterstwem... Poddaje się, wydaje swoją ukochaną. Potem jest złamany, nieszczęśliwym człowiek. Nie chce już walczyć. Spotyka swoją miłość, ale nic do siebie już nie czują. Ogólnie załamuje sie, poddaje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
żerowniczka
Stały bywalec


Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 103

PostWysłany: Sro Mar 02, 2011 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Animariim napisał:
Detlef wyszedł z nałogu. Nic o tym w książce nie ma, ale gdzieś o tym czytałam. Teraz jest podobno tramwajarzem i ma żonę. Jeśli dobrze pamietam.


A mi się wydaje, że gdzieś czytałam, że został kierowcą autobusu Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aleja
Bywalec


Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 72
Skąd: Z Małej Alei Róż...

PostWysłany: Czw Mar 03, 2011 09:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goskaaaa myślałam o czymś, w którym ktoś się poddał i książki nie wymyśliłam (rzeczywiście, w każdej zwykle jest happyend), ale film "Skazany na bluesa" można by podciągnąć do tego. Jest tam pokazane, jak Rysiek Riedel walczy z nałogiem, a tak właściwie walczy jego rodzina. No i przegrywa, umiera. Bezpośrednią przyczyną śmierci jest niewydolność serca, ale jego organizm po prostu nie wytrzymał. Akurat jego wydaje mi się można podciągnąć pod to, bo inni, Kurt Cobain, Jim Morrison, Skiba przedawkowali. Właśnie w Skazanym na bluesa mamy pokazaną walkę z narkotykami i to, jak silne jest jego uzależnienie. Tylko wtedy wypada zaznaczyć, że jest to tylko film fabularny. Dla fanów jakiejś wielkiej wartości to on nie ma, bo pokazuje Ryśka jako narkomana, który śpiewał, a nie odwrotnie. Poza tym, jest w nim mnóstwo błędów rzeczowych, zmyślonych, pozmienianych faktów itd., no ale tak może być, skoro jest to film fabularny. Życie Ryśka jest opisane w książce "Rysiek" Jana Skardzińskiego, ale to musiałabyś uważnie przeczytać, poza tym tam autor skupia się na jego twórczości i życiu jako artysty, a nie tak jak w Skazanym na bluesa, w którym usilnie pokazuje się, że to był ćpun, ćpun, ćpun i ani słowa o tym co stworzył, o tak ważnych dla niego więziach z dziećmi też mało. No, trochę się rozpisałam, jakbyś to chciała wykorzystać i miała jakieś pytania to mogę Ci pomóc coś tam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goskaaaaa
Bywalec


Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 80

PostWysłany: Czw Mar 03, 2011 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki Aleja Wink jak na razie opisałam Wokulskiego z ,,Lalki", w końcu po tym jak dowiaduje się, że jego ukochana jest z nim tylko ze względu na pieniądzę to chce popełnić samobójstwo...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aleja
Bywalec


Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 72
Skąd: Z Małej Alei Róż...

PostWysłany: Czw Mar 03, 2011 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A rzeczywiście Smile Nie czytałam jeszcze Lalki i nie przyszło mi to do głowy, ale to chyba w sumie lepszy przykład, mniej kontrowersyjny Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goskaaaaa
Bywalec


Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 80

PostWysłany: Czw Mar 03, 2011 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aleja napisał:
A rzeczywiście Smile Nie czytałam jeszcze Lalki i nie przyszło mi to do głowy, ale to chyba w sumie lepszy przykład, mniej kontrowersyjny Smile

ja też nie czytałam Very Happy ale przecież , żeby opisać to w eseju nie muszę mieć przeczytanej Razz no... poza tym nie lubię się powoływać na filmy... wolę książki, wiersze, ewnentualnie piosenki, wtedy czuję się pewniej Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Mar 03, 2011 17:34    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Strona Główna -> Konkurs 2010/2011 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24
Strona 24 z 24
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group