Forum Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Strona Główna Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przygotowania do etapu wojewódzkiego.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Strona Główna -> Konkurs 2010/2011
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aleja
Bywalec


Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 72
Skąd: Z Małej Alei Róż...

PostWysłany: Pon Mar 14, 2011 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewka Very Happy Ja też tu nie jestem zbyt długo, ale e tam Razz Założyłam nowy temat, może tam się umówmy? Bo tu robimy trochę OFF TOP Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Mar 14, 2011 17:53    Temat postu:

Powrót do góry
Milenka
Weteran


Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 1765

PostWysłany: Pon Mar 14, 2011 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aleja napisał:
Milenko - celowo wybrałam słowo dozgodnić, bo ono jest takie...no taaaakie Laughing

milenka napisał:

Alejo, artyści czują wszystko inaczej. Są wrażliwsi niż inni ludzie...


Artyści górą! Zwłaszcza związani z teatrem! I muzyką też mogą być, ale tylko, gdy całkowicie ją czują Very Happy



Hmm, poloniści to również w pewnym sensie artyści Smile . Ale miałam na myśli głównie muzyków, plastyków itd.
Oni chyba w większości patrzą sercem, uczuciami niż rozumem. Poddają się wirowi natchnienia, które spowiaja ich mgiełką zadumy... Zawsze wyobrażałam ją sobie jako niebieski puch, który jest nienamacalny lecz prawdziwy. Istniejący w naszej egzystencji...
Każde wydarzenie odkrywające prawdę świata, dające nowe spojrzenie na nasz piękny swiat (niedosłownie mówiąc), który osacza nas swą powagą i dostojeństwem....
Każda chwila wydaje im się czymś co może rzutować na dalsze życie. Wszystko czują mocniej, dostrzegają to co ukryte.
,,Za słowami kryją się inne słowa" ... Dusza ludzka ma w końcu niezbadane głębie. Czasem wydaje się nam, że znamy kogoś doskonale, ale w pewnym momencie zaskakuje nas. Sprawia to, iż doceniamy tego człowieka bardziej. Artyści jednym pociągnięciem pędzla, jednym słowem, jedną nawet stodwudziestoósemką (to taka nuta 1/128 całej nuty) potrafią wyrazić to co czują w danej chwili. Każde zagranie tego samego utworu jest inne i niepowtarzalne, bo przecież raz mogą czuć smutek, żal, rozpacz; a kiedy indziej radość, euforię... Czasem uczucia łączą się ze sobą co sprawia, że grany utwór nabiera większej głębi.
Artyści to tacy ludzie, którzy swoją muzyką potrafią przekazać wszystko co chcą. Mogą przekazać nam to co czują, bo wkładają w to co robią całych siebie... Dlaczego uraniamy łezkę na końcu jakiegoś filmu? Dzięki muzyce, dialogom... i innym czynnikom Smile

Też mam chyba parę jakichś dziwacznych określeń...<myśli> Tylko, że zazwyczaj powstrzymuję się przed ich napisaniem. Potem polonistka by się pytała skąd to dziwaczne słowo Cool ...

A poza tym muszę je wyplewić z głowy, bo jeszcze zniszczą inne piękne słowa jak baobaby... Wybaczcie, ostatnio Małego Księcia omawiałam. Tyle tam o przyjaźni, zaufaniu, miłości, że teraz mogę o tym godzinami Very Happy . Eh, skutek uboczny. Pisze się coś lub czyta i wszystko co jest w tej dziedzinie tłoczy mi się w głowie... Very Happy Póki lekko nie wypchnę tego czymś nowym, świeżym jak poranna rosa .


Ostatnio zmieniony przez Milenka dnia Pon Mar 14, 2011 18:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
żerowniczka
Stały bywalec


Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 103

PostWysłany: Pon Mar 14, 2011 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

milenka napisał:

PS. Zapomniałam jak się nazywasz. Mogłabyś mi przypomnieć? Smile Trochę niezręcznie brzmi żerowniczka Wink

Julia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Milenka
Weteran


Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 1765

PostWysłany: Pon Mar 14, 2011 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żerowniczka napisał:
milenka napisał:

PS. Zapomniałam jak się nazywasz. Mogłabyś mi przypomnieć? Smile Trochę niezręcznie brzmi żerowniczka Wink

Julia.


OK. Heh, monosylaba Very Happy .Juliett Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
żerowniczka
Stały bywalec


Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 103

PostWysłany: Pon Mar 14, 2011 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

milenka napisał:
żerowniczka napisał:
milenka napisał:

PS. Zapomniałam jak się nazywasz. Mogłabyś mi przypomnieć? Smile Trochę niezręcznie brzmi żerowniczka Wink

Julia.


OK. Heh, monosylaba Very Happy .Juliett Smile

Julia ma dwie sylaby. Ju-lia.

I błagam, tylko nie Juliett.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goskaaaaa
Bywalec


Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 80

PostWysłany: Pon Mar 14, 2011 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milenka , ale to slicznie ujęłaś Smile
no po prostu piękny początek eseju Razz haha Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aleja
Bywalec


Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 72
Skąd: Z Małej Alei Róż...

PostWysłany: Pon Mar 14, 2011 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ładne imię, Julia Smile Jakie masz włosy? Długie, krótkie, blond, brąz, rude?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Milenka
Weteran


Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 1765

PostWysłany: Pon Mar 14, 2011 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żerowniczka napisał:
milenka napisał:
żerowniczka napisał:
milenka napisał:

PS. Zapomniałam jak się nazywasz. Mogłabyś mi przypomnieć? Smile Trochę niezręcznie brzmi żerowniczka Wink

Julia.


OK. Heh, monosylaba Very Happy .Juliett Smile

Julia ma dwie sylaby. Ju-lia.

I błagam, tylko nie Juliett.



Nie.... chodziło mi o moje ,,OK" Smile
Pewnie Smile Lubię przekształcać imiona polskie na zagraniczne poprostu Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Milenka
Weteran


Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 1765

PostWysłany: Pon Mar 14, 2011 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goskaaaaa napisał:
Milenka , ale to slicznie ujęłaś Smile
no po prostu piękny początek eseju Razz haha Smile


Dziękuję ;* Człowiek dostaje takiego czegoś, gdy nie ma co robić Very Happy .
Cóż, gdy się już czegoś uczepię to mogę tak snuć sobie ile tylko chcę Smile .
Boję się tylko, że mogę kogoś zanudzić ;/ Heh.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
żerowniczka
Stały bywalec


Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 103

PostWysłany: Pon Mar 14, 2011 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aleja napisał:
Ale ładne imię, Julia Smile Jakie masz włosy? Długie, krótkie, blond, brąz, rude?


O. Nie byłam psychicznie przygotowana na to, że ktoś mi zada takie pytanie...
Blond, gdzieś tak do ramion.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aleja
Bywalec


Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 72
Skąd: Z Małej Alei Róż...

PostWysłany: Pon Mar 14, 2011 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jak zobaczę kogoś z takimi włosami to podejdę i prosto w twarz powiem: "JULIA". Jak to nie będziesz Ty to...ucieknę Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goskaaaaa
Bywalec


Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 80

PostWysłany: Pon Mar 14, 2011 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to będzie takie praktyczne Alejo! Razz
Milenko, ja też tak mam, znajomi się śmieją, że mi wystarczy jedno zdanie, żeby ,,epopeję" napisać Very Happy albo jedna koleżanka raz do mnie tak:,,gdybyśmy Ty mi napisała takiego sms-a jak ja Tobie to odpisałabym tylko <<tak>> ewentualnie <<nie>>, gdyby propozycja mi do gustu nie przypadała a Ty mi dwustronnym sms-em odpisałaś " Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Milenka
Weteran


Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 1765

PostWysłany: Pon Mar 14, 2011 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goskaaaaa napisał:
to będzie takie praktyczne Alejo! Razz
Milenko, ja też tak mam, znajomi się śmieją, że mi wystarczy jedno zdanie, żeby ,,epopeję" napisać Very Happy albo jedna koleżanka raz do mnie tak:,,gdybyśmy Ty mi napisała takiego sms-a jak ja Tobie to odpisałabym tylko <<tak>> ewentualnie <<nie>>, gdyby propozycja mi do gustu nie przypadała a Ty mi dwustronnym sms-em odpisałaś " Very Happy


Heh, ja muszę się powstrzymywać czasem, bo jak się rozkręce... Ostatnio miałam zadanie takie :
,,Napisz wywiad z maniakiem radia"
Rozpisałam się na trzy kartki i nie mogłam skończyć... Tak jak na pracy klasowej ostatnio... Wybrałam sobie temat ,,Moja rozmowa z Małym Księciem na temat dorosłych" . Zajęło mi to 45 minut + 15 minutową przerwę. Stworzyłam trzy duże strony (jak z zeszystu do techniki) Very Happy
Jak coś takiego napiszę to zawsze wszyscy proszą bym zgłosiła się do przeczytania. Zazwyczaj przeczytanie mojego 'poematu' zajmuje mi z 30 minut Very Happy No, ale ostatnio się rozleniwiłam. Ostatnio czyli przez całe 1 półrocze. Muszę teraz tyle nadrabiać i moja forma wypowiedzi trochę straciła...
Mam do Was pytanie, z zupełnie innej beczki. Lepiej pisząc coś owijać w bawełnę czy konkretnie, rzeczowo, nie rozpisywać się? A i czy to źle, gdy 'odwracam' wzrok pisząc o np. naturze językiem poetyckim. Coś takiego co napisałam o artystach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goskaaaaa
Bywalec


Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 80

PostWysłany: Pon Mar 14, 2011 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milenka co do Twojego pytania to wszystko zależy jaką formę wypowiedzi piszesz, na co i o czym..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dakota
Weteran


Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 624
Skąd: z nikąd, ludzie, z nikąd...

PostWysłany: Pon Mar 14, 2011 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aleja napisał:
To jak zobaczę kogoś z takimi włosami to podejdę i prosto w twarz powiem: "JULIA". Jak to nie będziesz Ty to...ucieknę :P

Uważaj. ja mam takie włosy. :D Ale kręcone, jak coś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Mar 14, 2011 19:58    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Strona Główna -> Konkurs 2010/2011 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Następny
Strona 19 z 20
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group