Forum Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Strona Główna Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pozakonkursowe teksty kultury
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Strona Główna -> Konkurs 2010/2011
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jamboree
Gość


Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 8

PostWysłany: Czw Mar 10, 2011 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że dla kogoś, kto chce być laureatem tego konkursu przeczytanie ośmiu lektur nie powinno być jakimś straszliwym wyzwaniem.[/quote][/quote]

Hmm...Władcy pierścieni i córki czarownic też nie przeczytałam i jakoś się udało Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Mar 10, 2011 21:59    Temat postu:

Powrót do góry
żerowniczka
Stały bywalec


Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 103

PostWysłany: Czw Mar 10, 2011 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jamboree napisał:
żerowniczka napisał:
Wydaje mi się, że dla kogoś, kto chce być laureatem tego konkursu przeczytanie ośmiu lektur nie powinno być jakimś straszliwym wyzwaniem.


Hmm...Władcy pierścieni i córki czarownic też nie przeczytałam i jakoś się udało Smile


Mogę tylko pogratulować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Captain Obvious
Weteran


Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 260

PostWysłany: Czw Mar 10, 2011 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jamboree napisał:
Bo ja mam zamiar przeczytać Latarnika i może jakiś wierszyk. Jak sądzicie, dwa utwory wystarczą?

ARGH.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bee
Weteran


Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 324
Skąd: Z Prowincji.

PostWysłany: Czw Mar 10, 2011 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jamboree napisał:
hah :) myślicie, że będziemy musieli napisać ten esej? Musze coś o nim poczytać. A tak btw to jakie książki sobie wybraliście? Bo ja mam zamiar przeczytać Latarnika i może jakiś wierszyk. Jak sądzicie, dwa utwory wystarczą?

To i wszystkie kolejne tego kogoś.
Żartujesz, prawda? Powiedz, że żartujesz, bo stracę resztki wiary w ludzi na tym forum.
Btw, wierszyk? Jesteś w podstawówce?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
żerowniczka
Stały bywalec


Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 103

PostWysłany: Czw Mar 10, 2011 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bee napisał:
Btw, wierszyk? Jesteś w podstawówce?


Rymowankę!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
żerowniczka
Stały bywalec


Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 103

PostWysłany: Czw Mar 10, 2011 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do tematu
Herbert - "Modlitwa Pana Cogito - podróżnika"
Herbert - "Podróż"
Tadeusz Nowak - "Psalm o powrocie"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hikari
Nowy użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 45
Skąd: z Nibylandii ;)

PostWysłany: Pią Mar 11, 2011 09:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej wam Wink Potrzebuję jakiegoś filmu, książki bądź obrazu gdzie pojawia się motyw powrotu. Znacie coś fajnego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brookpetit
Weteran


Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 430
Skąd: okolice Limanowej

PostWysłany: Pią Mar 11, 2011 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hikari napisał:
Hej wam Wink Potrzebuję jakiegoś filmu, książki bądź obrazu gdzie pojawia się motyw powrotu. Znacie coś fajnego?


Powrotu z podróży? Czy np. powrotu po latach w miejsce, w którym przebywaliśmy w dzieciństwie <myśli>?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
żerowniczka
Stały bywalec


Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 103

PostWysłany: Pią Mar 11, 2011 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hikari napisał:
Hej wam Wink Potrzebuję jakiegoś filmu, książki bądź obrazu gdzie pojawia się motyw powrotu. Znacie coś fajnego?


Też nie wiem, o co dokładnie chodzi, ale kilka ogólnych przykładów mogę wykombinować.
"Chłopiec z latawcem", "Pan Tadeusz", "Powrót króla" Wink, Wisława Szymborska - "Powroty", Mały Książę, Ptasiek (tak mniej dosłownie), "Lassie wróć" Wink

Jeżeli chodzi o motyw powrotu, to pomyślałam, że to jest całkiem ciekawe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nikt, który jest Ktosiem
Gość


Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 12
Skąd: z otchłani mroku ;]

PostWysłany: Pią Mar 11, 2011 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ma ktoś jakikolwiek balet, który tematycznie by pasował do tytułu konkursu....? Nie mogę nic sensownego znaleźć...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arlekin
Nowy użytkownik


Dołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 34

PostWysłany: Pią Mar 11, 2011 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ujć, z baletem będzie trudno.

Ostatnie kilka dni spędziłam przetrząsając "Przewodnik baletowy"... No, trudno, nie znalazłam i tak. A że moja mapa myśli jest już gotowa... to nie chce mi się szukać dalej. Bo i tak nie mam już miejsca na żadne nowe rzeczy.

Chybe, że w "Koniku Garbusku" potraktować jako podróż tą wyprawę po Car-Dziewicę. Ale...

EDIT: Mam balet "Podróż przez Europę" do muzyki min. Vivaldiego. Ale nigdzie nie ma nic o treści, libretto, nic z tych rzeczy. A w moim przewodniku też go nie ma. Więc wpisanie na listę swoich dodatkowych źródeł - ryzykowne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dakota
Weteran


Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 624
Skąd: z nikąd, ludzie, z nikąd...

PostWysłany: Pią Mar 11, 2011 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bee napisał:
jamboree napisał:
hah :) myślicie, że będziemy musieli napisać ten esej? Musze coś o nim poczytać. A tak btw to jakie książki sobie wybraliście? Bo ja mam zamiar przeczytać Latarnika i może jakiś wierszyk. Jak sądzicie, dwa utwory wystarczą?

To i wszystkie kolejne tego kogoś.
Żartujesz, prawda? Powiedz, że żartujesz, bo stracę resztki wiary w ludzi na tym forum.
Btw, wierszyk? Jesteś w podstawówce?

jamboree, proszę. Zabierz się za czytanie i omawianie, bo to się źle skończy... taka moja porada.
Bee, nie musisz tak ostro...
Ale nie zmieniajmy tematu.
Powiem wam szczersze, że można spróbowac odwołac się do ,,Sali Samobójców". Niedawno wyszło w kinach. Całkiem dojrzale o sensie życia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arlekin
Nowy użytkownik


Dołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 34

PostWysłany: Pią Mar 11, 2011 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie oglądałam jeszcze, więc nie wiem, może to pasuje, ale... sens życia nie jest tematem przewodnim. Oczywiście, co kto woli, nie wiem, do czego masz zamiar się odnieść.

Mimo wszystko - moim zdanie lepiej jest odwoływać się do tekstów kultury "na poziomie"(ogólnie uznanych za kultowe, dobre). to chyba zrobi lepsze wrażenie niż film, który obecnie jest w kinach i który ogląda cała masa osób.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aisog
Bywalec


Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 69
Skąd: Poronin/Zakopane

PostWysłany: Pią Mar 11, 2011 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arlekin napisał:

Mimo wszystko - moim zdanie lepiej jest odwoływać się do tekstów kultury "na poziomie"(ogólnie uznanych za kultowe, dobre). to chyba zrobi lepsze wrażenie niż film, który obecnie jest w kinach i który ogląda cała masa osób.


Też tak myślę i to samo powiedziała mi moja pani od polskiego. Chyba nie chodzi o samo wrażenie, ale lepiej podać film powszechnie znany, bo nie wiadomo, czy ktoś akurat zdążył być już na "Sali samobójców' (jak np. ja;d). Taki kultowy film drogi, jak jest z resztą nazywany(nie wiem, czy już o nim pisałam albo ktoś inny to robił), to "Easy Rider". Osobiści będę starała się go jakoś wpleść do finałowego eseju.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Milenka
Weteran


Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 1765

PostWysłany: Pią Mar 11, 2011 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jamboree napisał:
Wydaje mi się, że dla kogoś, kto chce być laureatem tego konkursu przeczytanie ośmiu lektur nie powinno być jakimś straszliwym wyzwaniem.
[/quote]

Hmm...Władcy pierścieni i córki czarownic też nie przeczytałam i jakoś się udało Smile[/quote]

Raz się uda, a raz nie. W tym momencie grasz na szczęście, ale dużo ryzykujesz....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Mar 11, 2011 23:09    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Strona Główna -> Konkurs 2010/2011 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group