Forum Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Strona Główna Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

jak wam poszło?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Strona Główna -> HYDE PARK 2012/2013
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kira13x
Weteran


Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 318

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc ja myślałam, że konkurs będzie trudniejszy Smile Dłuższe formy poszły mi całkiem nieźle, chociaż nie wiedziałam za bardzo jak wystylizować wypowiedź Zagłoby.
I że tez nie wpadłam na to Westerplatte! Wrzuciłam Warszawę i Jasną Górę- z Potopem mi się skojarzyła, haha Very Happy I nie mogłam sobie przypomnieć, gdzie Gałczyński napisał ,,Pieśń.."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Paź 26, 2012 15:40    Temat postu:

Powrót do góry
helloignorance
Bywalec


Dołączył: 26 Paź 2012
Posty: 73

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja zapomniałam jego imienia. na szczęście potem skojarzyłam ;d
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kira13x
Weteran


Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 318

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pamiętniku Krysi też dałam jakieś bzdury- że tańczyła z przyjaciółmi, mimo trudnej sytuacji udało sie zorganizować te imienia, że to iskierka nadziei podczas wojny Very Happy i że zbliża się powstanie. Może mi uznają Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anniecookie
Gość


Dołączył: 17 Paź 2012
Posty: 2
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja źle rozplanowałam czas i na rozprawkę zostało 12 minut.. Obawiam się jeszcze o zadanie o Zagłobie, nie powtórzyłam archaizmów przed konkursem Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
helloignorance
Bywalec


Dołączył: 26 Paź 2012
Posty: 73

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja użyłam 2 łacińskich słów i oba napisałam z blędami :o
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lawenda_97
Bywalec


Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 55
Skąd: Nowy Sącz

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałam większe nadzieje co do konkursu... Ale szczerze mówiąc, to wszystko wina czasu. Potrzebowałabym tych 2 godzin, a nie 90 min. ! zawaliłam wszystko przez pośpiech Sad( Zrobiłam takie głupie błędy, że mam dość, nie myślę o tym. Weekend się teraz liczy Smile
Nawet jak nie przejdę, to ok. Chociaż żałuję, bo to była moja ostatnia szansa (wg mnie w tym roku był najtrudniejszy konkurs). Ale teraz przynajmniej będę miała czas na dokładną naukę do egzaminów... Z góry wiem, że nie przejdę - i jestem straszliwie złaaaa!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukaszek
Gość


Dołączył: 21 Lip 2012
Posty: 11
Skąd: Andrychów

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co napisaliście w tym zadaniu 'jakie są różnice między żołnierzami z wiersza o Westerplatte, a prawdziwymi westerplattczykami' czy jakoś tak.?
Bo ja w ogóle nie wedziałem co by tam dać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Monia..
Stały bywalec


Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 112

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja napisałam, że w wierszu oni walcząc, śpiewali, że "Ach, to nic, że tak bolały rany", a naprawdę tak nie było. I jeszcze że nie szli czwórkami do nieba, bo umarło ich tylko 15, więc to bardziej odnosi się do Niemców, których poległo znacznie więcej.
A czy dobrze - to nie wiem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janka
Stały bywalec


Dołączył: 29 Sie 2012
Posty: 116
Skąd: Stary Sącz

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w sumie to jestem zadowolona, chociaż brakło mi czasu. Zdecydowanie za mało!!! Powinno być o pół godziny dłużej - nawet chemię się pisze 120 minut! A co do Zagłoby to jestem bardzo zadowolona z tego zadania bo dokładnie powtórzyłam archaizmy, a nawet próbowałam napisać fragment tekstu z archaizacją w domu tydzień przed konkursem. Będzie dobrze ludziska!;-D Bądźmy optymistami, wszyscy na tym forum piszą że są niezadowoleni, że na pewno nie przejdą. Jak nie wy to kto? Święty Mikołaj?Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula97
Nowy użytkownik


Dołączył: 26 Paź 2012
Posty: 26

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszło nawet okej, haha ale co trzeba było napisać w tym liście Basi do Krzysi? Haha ja napisałam,że wpadła do rowu. HAHA nie wiedziałam co trzeba było napisać,bo chyba nie o porwaniu???!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
helloignorance
Bywalec


Dołączył: 26 Paź 2012
Posty: 73

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja napisałam o tym, że w rzeczywistości zmarło jedynie 15 żołnierzy, a nie tyle ile było w wierszu i że to była piechota, a nie Morski Batalion (?). Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
helloignorance
Bywalec


Dołączył: 26 Paź 2012
Posty: 73

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzeba było po prostu opisać trochę ten jej udział w bitwie, trochę nazmyślać. ogólnie łatwe zadanie, ale mi wyszło okropnie ze względu na czas. jak zresztą każde wypracowanie w tym teście. :c
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
minimix
Stały bywalec


Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 127
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

porażka ;c zdecydowanie za mało czasu, wypowiedź Zagłoby, pamiętnik i tą rozprawkę pisałam w ostatnie 15 minut, więc raczej dobrze mi nie poszło -.- mimo to nadzieja zawsze jest, chociaż wątpię, żeby coś z tego było ;c
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula97
Nowy użytkownik


Dołączył: 26 Paź 2012
Posty: 26

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A było coś o rowie? hahaha
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ola.
Bywalec


Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 98
Skąd: prawie-Kraków.

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

helloignorance napisał:
(...) bo napisałam, że legenda o małym rycerzu powstała przez to, że ludzie wyobrażali sobie go jako potężnego człowieka, a był niski.


hahaha, ale fajna interpretacja! : D. Nie wymyśliłabym takiej teorii nigdy. Ja napisałam, że mit Wołodyjowskiego polegał na tym, że był on zbyt lubiany przez szlachtę, jako przykład podałam akurat cytat "tłumy szlachciców.. (coś tam, coś tam, chodziło o to, że wszyscy płakali na jego pogrzebie). Do tego jeszcze kilka zdań na temat tego, że żaden człowiek nie może być lubiany przez wszystkich i między innymi dlatego małego rycerza można uznać za postać legendarną. Ciekawa jestem, co będzie pisało w kluczu.

W zadaniu o westerplatczykach napisałam dokładnie to samo, co Monia.

Janka napisał:
Bądźmy optymistami, wszyscy na tym forum piszą że są niezadowoleni, że na pewno nie przejdą. Jak nie wy to kto? Święty Mikołaj?Smile


Właśnie też tak sobie myślę, że skoro wszyscy napisali nie najlepiej to będą pewnie inaczej na to patrzeć, może nawet próg procentowy będzie niższy? : D.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Paź 26, 2012 19:07    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Strona Główna -> HYDE PARK 2012/2013 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group