Forum Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Strona Główna Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

jak wam poszło?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Strona Główna -> HYDE PARK 2012/2013
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Belaa230
Nowy użytkownik


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 45

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masakra co to było!!! wiem że niektóre pojedyncze zadania całkowicie zawaliłam, a tak chciałam przejść w tym roku Sad długie wypowiedzi nazmyslałam ale te mniejsze fatalnie ;/ czekamy na wyniki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Paź 26, 2012 19:30    Temat postu:

Powrót do góry
Lulue
Gość


Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 14
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najbardziej zadowolona jestem z rozprawki. Mimo, że pisałam ją przez ostatnie 10 minut, przekazałam chyba najważniejsze myśli. Pytanie o panteony było poniżej pasa! Nawet w wymaganych terminach nie wyznaczyli "panteonu". Napisałam więc cmentarz na Powiązkach oraz grobowiec na Wawelu, gdzie grzebano sławnych Polaków. W wyjaśnieniu legendy Wołodyjowskiego napisałam dużo, co mi tylko przyszło na myśl. Np. porównałam go do Hektora - obrońcy Troi (Hektor kamieniecki, nie?).

Poza tym muszę tu uwzględnić bardzo ograniczą ilość miejsca, która nie starcza na mój potok myśli. Starałam się uwzględnić to, co najważniejsze, a i tak musiałam swoje pismo mocno ścieśnić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolinala
Gość


Dołączył: 23 Paź 2012
Posty: 2

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zawaliłam te mniejsze i konkretniejsze Sad o fladze i wgl Sad podobno od 48 punktów wysyłają , nie wiem czy się zmieszczę Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kira13x
Weteran


Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 318

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w tej legendzie odwołałam się tylko do cytowanego fragmentu, w sumie tak tam pisało. Coś nabzdurałam o tłumach szlachciców, bijących dzwonach na jego cześć i takie tam Very Happy A rozprawka akurat była bardzo prosta i fajny temat Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
helloignorance
Bywalec


Dołączył: 26 Paź 2012
Posty: 73

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo źle zrozumiałam polecenie. myślałam, że trzeba napisać skąd się wzięło przezwisko mały rycerz. muuszę przejść. :c
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
helloignorance
Bywalec


Dołączył: 26 Paź 2012
Posty: 73

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdybym miała więcej czasu, to na pewno napisałabym o wiele lepiej. miałam szansę, tylko źle rozplanowałam czas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agasz7
Gość


Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 10
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też! Ten czas poprostu był okropny zostało mi 20 minut a tu całe trzy strony do zrobienia,.Boje się jak mi poszło, a chciałabym przejść baardzo;) No ale tak jak inni piszą to bądźmy dobrej myśli. Wkońcu kiedy o czymś pozytywnym myslimy to sie to spełnia, WinkWinkWinkWink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lawenda_97
Bywalec


Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 55
Skąd: Nowy Sącz

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Życzę wszystkim poooowodzenia!

Chociaż to był mój najtrudniejszy i najgłupszy konkurs...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Queen121
Stały bywalec


Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 157
Skąd: okolice Limanowej

PostWysłany: Sob Paź 27, 2012 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi również zabrakło czasu. Ledwo wyrobiłam się z ta rozprawką na końcu. Myślę jednak, że dobrze mi poszło, bo zadania nie były takie bardzo trudne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Belaa230
Nowy użytkownik


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 45

PostWysłany: Sob Paź 27, 2012 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy próg czyli 60 % wynosi jak się nie mylę 36 punktów ( do zdobycia było 60 punktów , tak?) ale przeważnie podnoszą do 75 % a to jest 45 punktów, tak więc dla pewności myślę że byłoby fajnie stracić góra te 15 punktów Very Happy Niestety, ale zadanie o westerplatczykach zawalone, gdzie napisał wiersz o fladze zawalone, martwię się też stylizacją Wołodyjowskiego i oczywiście panteonem... Do tego oczywiste błędy stylistyczne językowe i interpunkcyjne, zawsze sie jakieś trafiają... Zdarzy się cud jeśli przejdę ;/ Trzymam za wszystkich kciuuuki !!! Smile Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Belaa230
Nowy użytkownik


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 45

PostWysłany: Sob Paź 27, 2012 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie : co napisaliście w zadaniu o funkcji i dokładności, budowie rymów w wierszu "Pieśń o żołnierzach z Westerplatte" ???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Weronikaaa
Gość


Dołączył: 26 Paź 2012
Posty: 3
Skąd: Nowy Sącz

PostWysłany: Sob Paź 27, 2012 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie nie był taki trudny!

Jednakże przyznaję się, że zawaliłam zadanie w którym trzeba było napisać o wyprawie Krzysi z Chreptiowa na Tatarów ;(. Beznadziejne to było!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anniecookie
Gość


Dołączył: 17 Paź 2012
Posty: 2
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Paź 27, 2012 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wierzę, że uda mi się przejść - rozprawkę i zadanie z Zagłobą zawaliłam, zapomniałam, kto napisał "Pieśń..." i pewnie jeszcze zrobiłam mnóstwo błędów interpunkcyjnych. Trudno, może w przyszłym roku będzie lepiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
martyna20
Stały bywalec


Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 181

PostWysłany: Sob Paź 27, 2012 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawaliłam totalnie...Jako panteon dałam zamek na Wawelu,ze względu na parę prezydencką (walić w ścianę łbem,brawo -.-),wypowiedź Zagłoby to masakra,pamiętnik Krysi zmyślony,a o rozprawce szkoda gadać,poległam. Jedynie list Baśki wyszedł okey,ale reszta... Pierwsze zadanie - MASAAAKRA.W ogóle to boję się,że moja polonistka,jak zacznie to poprawiać,to.. no,najem się wstydu Sad Buu.... Ale jestem na szczęście w pierwszej gimnazjum,mam szansę jeszcze przez dwa lata Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kira13x
Weteran


Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 318

PostWysłany: Sob Paź 27, 2012 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Belaa230 napisał:
Mam pytanie : co napisaliście w zadaniu o funkcji i dokładności, budowie rymów w wierszu "Pieśń o żołnierzach z Westerplatte" ???


Ja napisałam coś tam, że to są rymy krzyżowe niedokładne i ze sprawia to, ze wiersz wydaje się być piosenką Very Happy (skąd mi coś takiego w ogóle przyszło do głowy to nie wiem ;p)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sob Paź 27, 2012 19:49    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Strona Główna -> HYDE PARK 2012/2013 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group