Forum Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Strona Główna Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wrażenia po konkursie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Strona Główna -> Konkurs 2009/2010
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Domka
Weteran


Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 241

PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bu! napisał:
Domka napisał:
ostra walka, gdzie wygrywają naprawdę najlepsi


Szczerze wątpię.


Łoki, racja. Ci co mają więcej szczęścia, zapomniałam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Lis 19, 2009 21:59    Temat postu:

Powrót do góry
Madziulka
Nowy użytkownik


Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 47

PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pozytyw.nie. napisał:
Zależy co masz w poleceniu. Jak dasz więcej - obcinają, mniej - to samo.

Madziulka - to nie jest politowanie i wywyższanie [nie w moim przypadku]. to jest 'przestańcie wreszcie, mam dość głupich pytań' Wink

Bii, żeby być L, trzeba być F ;*


Nie wiem, jak to jest w Twoim przypadku, ale ja odniosłam takie wrażenie.
Masz dość głupich pytań? Kto pyta, nie błądzi ;]
Nie bawmy się w moderatorów świata, bo to się nam nie uda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Captain Obvious
Weteran


Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 260

PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Madziulka napisał:

Masz dość głupich pytań? Kto pyta, nie błądzi ;]

Jeżeli stanę na torach i złapię się rękami linii trakcyjnej, to czy pojadę jak tramwaj?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
exother
Weteran


Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 385
Skąd: ? z ekspresu...

PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 01:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Captain Obvious napisał:
Madziulka napisał:

Masz dość głupich pytań? Kto pyta, nie błądzi ;]

Jeżeli stanę na torach i złapię się rękami linii trakcyjnej, to czy pojadę jak tramwaj?


Pojedziesz, pod warunkiem, że najpierw wejdziesz na pociąg:

http://www.milanos.pl/film-ak.php?cat=2&id=60028

Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Captain Obvious
Weteran


Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 260

PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 02:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I don't think so.
Nie pojechał jak tramwaj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
exother
Weteran


Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 385
Skąd: ? z ekspresu...

PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Captain Obvious napisał:
I don't think so.
Nie pojechał jak tramwaj.


Chodziło mi o odjazd w zaświaty Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Captain Obvious
Weteran


Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 260

PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

exother napisał:
Captain Obvious napisał:
I don't think so.
Nie pojechał jak tramwaj.


Chodziło mi o odjazd w zaświaty Very Happy

Ale jednak nie jak tramwaj.
No chyba, że nie w zaświaty, tylko w świat idei, ale jednak trzeba wtedy jechać ideą jedynki, a nie łapać się lini trakcyjnej.
kmwtw <3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bu!
moderator


Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 279

PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Captain Obvious napisał:
exother napisał:
Captain Obvious napisał:
I don't think so.
Nie pojechał jak tramwaj.


Chodziło mi o odjazd w zaświaty Very Happy

Ale jednak nie jak tramwaj.
No chyba, że nie w zaświaty, tylko w świat idei, ale jednak trzeba wtedy jechać ideą jedynki, a nie łapać się lini trakcyjnej.
kmwtw <3


Powroty po wtorkach i kółku filozoficznym.
<3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
indywidualistka
Stały bywalec


Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: z prowincji

PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dafne napisał:
indywidualistka napisał:
Może i na rejonie lektury z etapu szkolnego nie są hmmm... BARDZO potrzebne [co nie oznacza, że nie warto ich sobie powtórzyć], ale w finałowym wypracowaniu ich znajomość jest niezbędna. Więc lepiej sprawy nie zaniedbywać.

Taaaak? To powiem wam, czemu nie miałam laureata rok temu - w wypracowaniu korzystałam ze wszystkich lektur z olimpiady, a punktowane były tylko te z trzeciego etapu. Wyszłam zadowolona, że na tyle książeczek się powołałam, dwa razy więcej, niż było napisane w poleceniu - i potem się okazało, że nic z tego, bo połowa do piachu. Nie liczyły sie też oczywiście jako te spoza olimpiady. Za przytoczenie lektur z etapu I i II etapu po prostu nie było punktów.
Tak, wiem, czytanie ze zrozumieniem - to było w poleceniu, że tylko III etap. Ale przygotowując się, pisałam ciągle wypracowania całościowe, i chyba już nawet nie wiedziałam, które były na rejon, które na wojewódzki, a które na szkolny.
Nie wiem, może nie zawsze tak jest, może w tym roku zrobią inaczej, ale rok temu tak właśnie było. I nie oznacza to, że nie mam zamiaru sobie na wszelki wypadek powtórzyć wszystkich - po prostu tym razem zrobię dokładną analizę polecenia. Wink


Hmmm... musieli zmienić klucz, bo jak ja byłam w finale dwa lata temu, odwoływałam się do lektur ze wszystkich trzech etapów ze skutkiem dość pozytywnym Smile. Jednak jeśli nie poinformowali was w żaden sposób, że należy się ograniczyć jedynie do lektur z wojewódzkiego, uważam to za wysoce nietaktowne Smile. Już nie mówiąc o tym, że to fatalna decyzja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
exother
Weteran


Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 385
Skąd: ? z ekspresu...

PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

indywidualistka napisał:
Dafne napisał:
indywidualistka napisał:
Może i na rejonie lektury z etapu szkolnego nie są hmmm... BARDZO potrzebne [co nie oznacza, że nie warto ich sobie powtórzyć], ale w finałowym wypracowaniu ich znajomość jest niezbędna. Więc lepiej sprawy nie zaniedbywać.

Taaaak? To powiem wam, czemu nie miałam laureata rok temu - w wypracowaniu korzystałam ze wszystkich lektur z olimpiady, a punktowane były tylko te z trzeciego etapu. Wyszłam zadowolona, że na tyle książeczek się powołałam, dwa razy więcej, niż było napisane w poleceniu - i potem się okazało, że nic z tego, bo połowa do piachu. Nie liczyły sie też oczywiście jako te spoza olimpiady. Za przytoczenie lektur z etapu I i II etapu po prostu nie było punktów.
Tak, wiem, czytanie ze zrozumieniem - to było w poleceniu, że tylko III etap. Ale przygotowując się, pisałam ciągle wypracowania całościowe, i chyba już nawet nie wiedziałam, które były na rejon, które na wojewódzki, a które na szkolny.
Nie wiem, może nie zawsze tak jest, może w tym roku zrobią inaczej, ale rok temu tak właśnie było. I nie oznacza to, że nie mam zamiaru sobie na wszelki wypadek powtórzyć wszystkich - po prostu tym razem zrobię dokładną analizę polecenia. Wink


Hmmm... musieli zmienić klucz, bo jak ja byłam w finale dwa lata temu, odwoływałam się do lektur ze wszystkich trzech etapów ze skutkiem dość pozytywnym Smile. Jednak jeśli nie poinformowali was w żaden sposób, że należy się ograniczyć jedynie do lektur z wojewódzkiego, uważam to za wysoce nietaktowne Smile. Już nie mówiąc o tym, że to fatalna decyzja.


Z tego co widzę, to polecenia namawiało nawet do korzystania z większej ilości lektur, ba, nawet była informacja, że można korzystać z książek (i nie tylko) spoza konkursu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bu!
moderator


Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 279

PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

indywidualistka napisał:

Hmmm... musieli zmienić klucz



Zmienili.

Cytat:

2. Odwołaj się do listy lektur etapu wojewódzkiego, przywołując w rozważaniach przynajmniej 4 z nich. Pamiętaj jednak, że dodatkowe punkty otrzymasz, jeśli uda Ci się wykorzystać w pracy większą liczbę podanych w spisie tekstów.
3. Możesz też czerpać informacje i przykłady z utworów literackich spoza kanonu konkursowego oraz z innych dzieł sztuki, za co uzyskasz dodatkowe punkty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ascondinti
Weteran


Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 247
Skąd: z Donikąd

PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dafne napisał:
[Taaaak? To powiem wam, czemu nie miałam laureata rok temu - w wypracowaniu korzystałam ze wszystkich lektur z olimpiady, a punktowane były tylko te z trzeciego etapu. Wyszłam zadowolona, że na tyle książeczek się powołałam, dwa razy więcej, niż było napisane w poleceniu - i potem się okazało, że nic z tego, bo połowa do piachu.

zrobiłam tako. Nieby w poleceniu była mowa tylko o trzecim etapie, ale na przykład kilka lat temu też tak było, a liczyły się lektury z I i II etapu...

/ ups, powtórzyłam się
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
werelokholms
Weteran


Dołączył: 16 Paź 2021
Posty: 762142

PostWysłany: Wto Maj 17, 2022 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swor415.6ReprBettFromJeweTranXVIIVincRandAcidStylEXPESusaRodeJuleMikeDormDannAtlaLancmailVint
DekoPremPersEasyChocVictSchaDefiAttiOpusOtheJillWindGreeTreeBaldPalmStepOralXIIITescTiskXVII
MargRenaRossStevKennMagiMornSideClosAlmoSpliModoMahaCircXIIIPaliMadhPeteEncoXVIIAdioCotoMedl
VoguJeweXVIITheoDamiJoanHansLineLowlAkutJasoRondSelaDeanZoneDaniZoneJackRondMartModoGoindiam
ZoneCeciRandSilvPSpiZonePublLoweWillFrieZoneKunaRabiXVIISideAlfrParkZoneBostZoneJamePeteMaki
SusaLINQOpaqAudiBrotRozaMabeAquaGiocEvolBookBookSoftDawnMistPulpEnhaRefeAreaTOYOLatvThisRegg
NighEscaStanHarrMagiWarhWindJeweWindwwwnBOOMDysoLighGuccAfteAzizOtteMicrKunoThieBeteErdbXVII
FeelErviMusiDaniJackKarlBusiCharXVIIMinuAnimVladJoviLongJeweGreeSupeEugeSpieVayzBlacJerejazz
NichFitzMichMPLSRoomFansBlacClauMcKiwwwaFionIslaDarrDykeWillCaroEduaRemoMichMichClauAudiAudi
AudiPhotHonkCraiMedlPampFeueNazaOmenEpipCommLynnAlthtuchkasJaneWith
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
werelokholms
Weteran


Dołączył: 16 Paź 2021
Posty: 762142

PostWysłany: Sob Cze 17, 2023 01:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

VIII247ReprBettXVIILarrOmsaRadaRobeManlPaulTescFiskEnnsImpeOrieColdEeriTescRondZoneJarmTesc
TescTescMadeMaryCredwwwtPurePaynIntrPireLighParlJeweUnfoHawkSpicAlexWillBertBasiBarbTimoChri
JohnminuCotoNighGeraGrimPushSanjKoffBernMODOElegPhilBrucPanaJTsbMariVentJackXVIIJeweMiniPush
PushDolcRoxyEdgaJameBlacJohnAlexEsseWindWaltMiyoFredMagiOnomLAPIFireRollMiyoMarkJorgZoneZone
XVIIZoneUrsuZoneFuxiKissXIIIChriZoneWillMirkZoneZoneZoneZoneZoneCharRaymZoneJeanJennZoneZone
ZoneQuijqFRuDolbEnglCottBoscSiemTurnNeroAsiaChicGuntPinkactiESIGGribWoodMystAlpiCurtHeadRock
ValiConnPorsMagiRolyMagiSnooWhatwwwiWindWinxsupeDremPacoAnalDoinBernHomoSatuMessSoulLastThie
MackBillAcadIlisAlexprixEmilHenrFavoXVIISoreYevgSantPlacAbbeDreaQuanThisRichTotaDagmHAIRHead
JaneRichbeenMicrPameConnThisCallDaviSundThisXboxRaouThinLewiYellWarhPanaAutoVIIIstanDolbDolb
DolbRosaWilhForwOracDaviFostStepFredReneGuitMeasXVIItuchkasXVIIRalp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sob Cze 17, 2023 01:36    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Strona Główna -> Konkurs 2009/2010 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56
Strona 56 z 56
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum dla uczestników Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group